cz sk pl

Usługi - Podłogi

UKŁADANIE PODŁÓG DREWNIANYCH I PANELI

Nasza firma zajmuje się kompleksowym układaniem paneli podłogowych, podłóg drewnianych oraz parkietów. Ponadto zapewniamy potrzebne materiały do wykonania usługi bez dodatkowych kosztów z tym związanych. Posiadamy duże doświadczenie w szybkim i sprawnym realizowaniu określonych prac.

UKŁADANIE PARKIETU

Parkiet jest materiałem budowlanym z drewna stosowanym do wykończenia podłóg wewnątrz budynków. Wykonywany jest zazwyczaj z prostokątnych klepek tworzących powtarzający się wzór. Układanie parkietu polega na łączeniu poszczególnych elementów ze sobą (wpust i pióro) i mocowaniu do podłoża. Najpopularniejsze europejskie gatunki drzew do produkcji parkietu to: dąb, jesion, buk, klon, czereśnia, grab. Natomiast do najpopularniejszych egzotycznych gatunków drzew do produkcji parkietu należą: merbau, doussie, teak, irocco, jatoba.

BEZPYŁOWE CYKLINOWANIE PARKIETÓW

Cyklinowanie parkietu to metoda na przedłużenie żywotności parkietu. Polega ono na mechanicznym usunięciu poprzednich powłok lakierniczych i malarskich, zwykle także niewielkiej warstwy drewna.

Cyklinowanie to etap, o którym powinniśmy pamiętać przy każdej renowacji podłogi drewnianej, a także kiedy odświeżamy wygląd parkietu, planując malowanie czy lakierowanie podłogi. Zabieg ten wykonuje się zwykle raz na kilka – kilkanaście lat. Jego efekt to zwiększenie estetyki parkietu, a także podwyższona trwałość.

Wykonujemy cyklinowanie bezpyłowe, co oznacza, że dysponujemy nowoczesnymi cykliniarkami wyposażonym w pochłaniacze pyłu. Praca na takich urządzeniach pozwala znacznie ograniczyć ilość powstającego kurzu i pyłu.

LAKIEROWANIE I OLEJOWANIE

Lakierowanie i olejowanie parkietu to dwie alternatywne metody ochrony podłogi drewnianej. Wybór jednej z nich powinien być uzależniony od sposobu użytkowania pomieszczenia oraz warunków w nim panujących.

Zdecydowanie częściej wykonywane jest lakierowanie – można je wykonać na każdym rodzaju drewna i sprawdza się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Lakierowanie umożliwia uzyskanie różnego efektu estetycznego – wykończenie może zostać wykonane na wysoki połysk, może też być satynowe lub matowe.

Z kolei olejowanie zapewnia doskonałą ochronę drewna, dając bardzo naturalny efekt. W przeciwieństwie do lakieru, olej nie tworzy wierzchniej, sztucznej warstwy, lecz wnika w materiał, zabezpieczając go “od środka” (zapewnia głęboką impregnację). Olejowanie podłogi uwydatnia układ słojów drewna, podkreśla naturalne piękno podłogi drewnianej, zapewnia matowy efekt wykończenia. Drewna zachowuje swoją fakturę. Podłogi olejowane są antystatyczne, co znaczy, że nie przyciągają kurzu. W przypadku ich miejscowego uszkodzenia wystarczy zeszlifować i ponownie pokryć olejem miejsce, w którym wystąpił ubytek.

RENOWACJA SCHODÓW

Wiele lat użytkowania schodów odbija się na ich wyglądzie oraz bezpieczeństwie. Renowacja schodów to sposób na odświeżenie całego wnętrza. Nasza firma wykonuje tą usługę od lat.

 

Oferujemy porady oraz renowację schodów na najwyższym poziomie. Na podstawie naszego doświadczenia wykonujemy schody oraz balustrady z drzewa krajowego i egzotycznego. Służymy poradą lub też korzystamy z materiałów dostarczanych przez Klienta.

POMIAR WILGOTNOŚCI PODŁOŻA

Standardem w działaniach naszej firmy jest dokonywanie pomiarów wilgotności podłoża, drewna oraz powietrza. Pomiary dokonywane są zawsze przed przystąpieniem do układania podłogi u Klienta.

 

Przyrządy wykorzystywane i posiadane przez nas należą do najlepszych i najdokładniejszych dostępnych na rynku. Pozwala to dokładnie ocenić warunki i dostosować technikę układania podłogi do specyfiki pomieszczenia.

 

Jak wykonujemy pomiar wilgotności podłoża?

Norma dopuszcza prace parkierciarskie, gdy w pomieszczeniu jest wilgotność powietrza nie większa niż 60%, a wilgotność podłoża betonowego nie przekracza 2% wg metody CM. Wstępnego pomiaru dokonuje się za pomocą urządzenia zwanego hydrometrem. Po zetknięciu z podłożem odczytujemy wynik na ekranie hydrometru. Miejsca, w których wilgotność podłoża zbliża się do dopuszczalnego limitu zaznacza się w wyraźny sposób.

 

Z miejsc zaznaczonych nasi pracownicy pobierają próbki 50 g materiałów w celu dokonania dalszych, szczegółowych pomiarów metodą CM. Po odważeniu właściwej ilości materiału obraną próbkę podłoża umieszcza się w specjalnym pojemniku wraz z trzema metalowymi kulami i ampułką karbidu. Pojemnik szczelnie zamykamy przy pomocy pokrywy wyposażonej w manometr. Następnie potrząsając energicznie pojemnikiem, doprowadzamy do rozbicia szklanej ampułki karbidu, który w zetknięciu z posadzką o odpowiedniej wilgotności wytwarza odpowiednie ciśnienie. Wynik pomiaru pokazuje wskazówka manometru. Wilgotność nie może przekraczać 2%. Jeżeli nie przekracza normy można przystąpić do dalszych prac.

Kontakt

Salon Drzwi i Podłóg EMA
ul. Grażyńskiego 10B
43-300 Bielsko-Biała

Drzwi: tel. +48 795 173 798
Podłogi: tel. +48 608 506 063

Napisz do nas a my skontaktujemy się z Tobą:

Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.